У Сумах вшанували жертв війни в Україні

24

З нагоди Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні сумчани та представники влади вшанували світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна, повідомляє сайт Сумської облради.

Традиційно заходи розпочалися із покладання квітів біля пам’ятника Скорботній матері на Центральному кладовищі та продовжилися біля Меморіального комплексу «Вічна слава». Після заходів на бажаючих чекав концерт-реквієм в обласній філармонії.

25

26

Довідка: Справжнім театром військових дій Сумщина стала з 27 серпня 1941 року. Бої розгорталися в усіх напрямках: Конотоп, Ромни, Охтирка, Суми.

Захопивши Сумську область, фашисти по-звірячому катували, розстрілювали всіх, кого в чому-небудь підозрювали. Тільки в перші дні свого «панування» німці знищили понад 1000 осіб в Шостці, 500 — в Конотопі, 300 — в Бурині. Область була покрита концтаборами. Від голоду, холоду та епідемій в Сумських і Конотопських концтаборах загинуло 33,5 тисячі військовополонених і цивільних людей, в тому числі — жінки і діти.

Розслідуванням Державної Надзвичайної комісії встановлено, що німецько-фашистськими загарбниками за час тимчасової окупації Сумської області було вбито, закатовано і спалено майже 111 тисяч людей. Більше 78 тисяч людей були насильно вивезені на каторжні роботи до Німеччини. Повністю в області було спалено 128 і частково 635 населених пунктів.

Поділитися в соціальних мережах: