У Сумах вшанували пам’ять загиблого героя Романа Атаманюка: йому мало б виповнитися 31…

У Сумах 15 лютого вшанували пам’ять Романа Атаманюка. Саме в цей день йому мав би виповнитися 31 рік. Роман загинув у російсько-українській війні 28 травня 2015 року під час мінометного обстрілу поблизу Донецького аеропорту.

Рідні та друзі зібралися на панахиду у Свято-Георгіївському храмі Сум, повідомляє Суспільне.

“Ось проходять роки, а Роман молодий, красивий душею, тілом і ділом. Відданий, вірний, розумний, незламний, правдивий, чесний, справедливий. Я хочу подякувати всім, що пройшло стільки багато років, і все одно всі приходять, пам’ятають його, він в серцях і душах наших, і буде жити вічно”, – говорить бабуся Романа, Надія Русалкіна.

Після панахиди рідні та друзі відвідали могилу Романа Атаманюка на Центральному кладовищі.

“Я є вихованцем Романа, був у нього в таборі “Коловрат”, – розповідає Володимир Міщенко. – Для мене він є наставником, прикладом, тому для мене є важливим відвідувати його День народження, день загибелі. Я продовжую його справу, виховую юнаків, як це робив він, за найкращими рисами характеру: наполегливість, відданість справі, твердість характеру, відвага”.

Роман Атаманюк загинув 28 травня 2015-го року поблизу Донецького аеропорту, у селищі Опитне, коли в його окоп потрапила міна.

Посмертно Роман Атаманюк нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. У 2015 році дитячий патріотичний наметовий табір “Коловрат”, що проходить на Сумщині, названо іменем Романа Атаманюка.

  • Роман Атаманюк мав позивний “Берест”, був учасником Майдану. Наприкінці серпня 2014 року пішов добровольцем на Схід. Воював хлопець у складі батальйону “Айдар”. Згодом служив у 93-й окремій механізованій бригаді.

  • У вересні 2019 року на території Сумського державного університету встановили пам’ятний знак студенту-воїну. Скульптуру виготовлено з образу Романа Атаманюка, який навчався у цьому університеті.

  • У Сумах є вулиця, названа на честь загиблого воїна Романа Атаманюка.

  • Роману присвоєне звання “Почесний громадянин міста Суми”.

 

Поділитися в соціальних мережах: