У Сумах закликали кинути палити

У Сумах до Міжнародного дня відмови від паління активісти закликали людей відмовитися від шкідливої звички. Також вони запропонували  макет стандартизованої сигаретної пачки із закликом запровадити такі в Україні.

Нікотинова залежність – небезпека для здоров’я. За даними медиків, від захворювань, викликаних курінням, в Україні щороку у середньому помирають 85 тисяч громадян. Традиційно у третій четвер листопада світ відзначає міжнародний день відмови від паління. Сумські активісти не лишились осторонь та влаштували акцію.

Щоб зменшити цю епідемію та врятувати населення від хвороб, активісти пропонують взяти за приклад досвід інших країн.

«Ми пропонуємо зробити стандартизовану пачку сигарет, що повинна містити реальне зображення хвороби, яку викликає куріння, і це зображення повинно займати близько 80% цієї  пачки», – говорить організаторка заходу Жанна Сидоренко.

Увагу приділили не лише проблемі паління класичних сигарет, говорили і про електронні.

За словами нарколога Вікторії Семерні, в Україні електронні сигарети не сертифіковані, тобто ніхто не гарантує якість та безпечність рідини, що використовується для них.

Під час заходу активісти опитували сумчан, аби з’ясувати, чи вплине на їх вибір стандартизація упаковки. За їх словами, більшість з опитаних заявляють, що на них все це жодним чином не вплине. Відповіді, що зібрали, проаналізують та відправлять до Міністерства охорони здоров’я України.

 

Поділитися в соціальних мережах: