У Сумах запрацював мінізавод з очистки промислових викидів

У Сумах відкрили мінізавод, який очищатиме повітря після виробничого процесу. 

Цей проект реалізували за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Загальна вартість будівництва заводу складає 115 мільйонів гривень, із них 3,7 млн євро – кредит ЄБРР. Проект розробили італійці, а втілювали його будівельні компанії Сумщини.

Принцип роботи цієї системи полягає в очищенні повітря після виробничого процесу. Тобто розчинник, який використовується на підприємстві, в ході очистки виділяється і знову повертається у виробництво. Таким чином шкідливі речовини йдуть не в атмосферу, а в роботу заводу. Очікується, що завдяки цьому мінізаводу, шкідливі викиди в повітря зменшаться на 99%, підвищиться енергоефективність а удосконалиться технологія виробництва.

Управління роботою всього цього мінізаводу здійснюється однією людиною. Крім того, оскільки цей проект спрямований на підвищення ефективності використання ресурсів та запобігання кліматичним змінам, його реалізація передбачає отримання гранту від Європейського Союзу після успішного запуску та проведення аудиту на відповідність міжнародним стандартам.

Сума заохочувального гранту становить 450 тис. доларів США та фінансується з коштів Глобального екологічного фонду.

Джерело: tribuna.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: