У сумських школах останній дзвінок пролунає 25 травня

Сьогодні під час брифінгу з журналістами начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко, заступник мера Віра Мотречко і начальник відділу спорту та молоді Наталія Красношевська підвели підсумок  навчального року, що завершується, розповіли, що чекає випускників, і поділилися планами на наступний навчальний рік і на період літньої оздоровчої кампанії.

Як повідомила головний освітянин Сум Антоніна Данильченко, останній дзвінок відбудеться у школах міста 25 травня. Цього року Міністерство освіти рекомендувало школам проводити свято, присвячене закінченню навчання, в довільній формі і мінімізувати його тривалість, щоб у дітей не виникло ускладнень зі здоров’ям і непритомності внаслідок тривалого перебування на сонці.

Втім, останній дзвінок ніяк не означає завершення навчального року, адже після нього випускники будуть здавати ЗНО і державну підсумкову атестацію. Говорячи про такий важливий етап в житті старшокласників, Антоніна Данильченко звернулася до батьків і дітей з проханням з усією серйозністю поставитися до підготовки та написання тестів, а також порадила заздалегідь продумати план маршруту до пункту тестування і не забути про документи, без яких вхід до пункту тестування буде заборонений. У разі запізнення, відсутності деяких документів або списування абітурієнт буде не допущений або відсторонений від написання тесту і, відповідно, втратить рік.

Для молодших школярів і для деяких учнів середніх класів стартує оздоровча кампанія. Для цих цілей у Сумах буде функціонувати 59 пришкільних таборів, в яких мають намір оздоровити 5,5 тисяч школярів. У цьому році з бюджету на одну дитину виділяється 15-18 грн на день, решту доплачують батьки.

Як зазначає начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Красношевська, всього в місті Суми мають намір оздоровити 14231 дитину. Разом з тим в Сумах будуть діяти 6 позаміських закладів. Середня вартість путівки буде становити 5,5-7 тис. грн, що на 1 тис. грн дорожче, ніж у минулому році. Для оздоровлення дітей пільгових категорій придбано 1403 путівки на суму 7,5 млн грн.

З огляду на трагічну ситуацію в Білорусі, де в ДТП загинув школяр із Сум, в оздоровчі табори, розташовані за межами області, дітей планують перевозити залізничним транспортом або в супроводі батьків.

Що стосується планів на наступний рік, то, як повідомила начальник управління освіти і науки Сумської міськради, 1 вересня до сумських шкіл мають намір прийняти більше 3 тисяч першокласників, які навчатимуться за новою 12-річною програмою.

Для оснащення класів сучасним обладнанням і партами-трансформерами з міськбюджету виділили 18 млн грн, ще частину планують виділити на черговій сесії міськради.

За попередніми підрахунками, у 10 клас підуть 1,5 тисячі сумських школярів. В управлінні освіти звертають увагу на те, що у старших класах буде профільна освіта. Тому Антоніна Данильченко рекомендує учням вибирати ту школу, яка підходить дитині у плані поглиблення знань з тієї чи іншої дисципліни.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: