У Сумському НАУ обговорили підходи до підготовки агрофахівців

Сьогодні в Сумському національному аграрному університеті відбулася нарада «Інтеграція вищої та професійно-технічної освіти: інноваційні підходи до підготовки фахівців в ДПНТЗ для потреб агробізнесу».

Представники СНАУ, обласної влади, сільськогосподарських підприємств та професійно-технічних навчальних закладів обговорили інноваційні підходи до підготовки агрофахівців.

«Наша місія – це створення позитивного іміджу аграрних професій, ми повинні зламати старий стереотип, що це не престижно. Сьогодні аграрний сектор є локомотивом економіки держави, і наша мета – це ми в Європі територіально, але ми хотіли щоб нас визнали як європейську країну за якістю освітніх послуг», – говорить Володимир Ладика, ректор Сумського НАУ.

За словами в.о. директора науково-методичного центру «Агроосвіта» Тетяни Іщенко, фахівець аграрної сфери має бути освіченим, постійно вдосконалюватися й обов’язково володіти іноземною мовою.

Однак, аби втримати висококваліфікованих спеціалістів в регіоні, потрібно, щоб практичні навички студенти здобували під час навчання, а не на роботі за кордоном (вони ж там можуть і лишитися). Щоб це реалізувати, на базі Сумського НАУ створили критий полігон центру точного землеробства. Це вдалося зробити завдяки фінансовій  підтримці Сумської облдержадміністрації та обласної ради.

Матеріальна база полігону дозволяє повністю відтворити реальні робочі умови та ознайомити студента із сучасною технікою, яку використовують на підприємствах.

Підвищити свою майстерність тут можуть не тільки студенти, а й досвідчені працівники, пройшовши перекваліфікацію.

Галіна Корявко