У сумських школах не будуть відміняти другу зміну

«Введення другої зміни в школах м. Суми, а особливо в молодших класах, створює багато негативних наслідків для дітей. Деякі діти крім школи займаються у гуртках та секціях, друга зміни створює перешкоди для всебічного розвитку. Тому, просимо заборонити другі зміни в школах, а особливо для молодших класів», – писав автор петиції Олексій Балагуровський.

Відповідь на електронну петицію:

«У закладах загальної середньої освіти міста Суми учні початкової школи у другу зміну не навчаються.

Згідно із абзацами 2, 3 частини 1 статті 13 Закону України «Про освіту» кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Шість закладів загальної середньої освіти (учні 5-8 класів) знаходяться у густонаселених районах міста Суми, мають мережу класів та контингент учнів, яка перевищує можливість закладів працювати в одну зміну.

Здійснення поділу на групи при вивчені української та англійської мови, інформатики (наказ МОН України від 20.02.2002 року № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах»), впровадження профільного навчання та допрофільної підготовки потребує додаткових навчальних приміщень.

Така ситуація спонукає до запровадження двозмінного навчання, що не є порушенням розділу 9 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 № 63.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у своєму інтерв’ю наголосила, що друга зміна у закладах загальної середньої освіти вводиться тільки в тому разі, якщо до закладу за місцем реєстрації прийшло дітей значно більше, ніж школа може вмістити за санітарними нормами.

За умови переведення закладів в одну зміну різко збільшиться середня наповнюваність класів, що негативно вплине на якість освітнього процесу та порушить ДСанПіН 5.5.2.008-0.

Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України зазначив, що у законі «Про загальну середню освіту» чітко сказано: у класі має бути 30 учнів. Якщо більше — діти мають вчитися у дві зміни. Це краще, ніж 35-40 дітей у класі, з якими неможливо якісно працювати вчителям.

Зважаючи на вищезазначене, на сьогодні проводити освітній процес у перевантажених закладах загальної середньої освіти міста в одну зміну не має можливості».

Джерело: sumy.today