Українці зможуть отримувати офіційні електронні пошти

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, за яким українці зможуть отримувати офіційні електронні пошти разом з паспортами. Листи надіслані на цю адресу вважатимуть офіційно врученими.

Офіційну електронну адресу надаватимуть під час видачі паспорта громадянина України вперше, під час обміну або за власним бажанням. Також її запровадять для юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, адвокатів, арбітражних керівників та ін.

Громадяни зможуть отримати офіційну електронну адресу через Єдиний портал державних послуг “Дія”. Офіційний мейл буде складатись з ідентифікатора, позначки “@” та доменного імені (окрім доменних імен, що закінчуються на “.ru”).

Ідентифікатором для юридичних осіб пропонується визначити код згідно з ЄДР, для фізичних осіб-підприємців — реєстраційний номер картки платників податків. Така пошта буде реєструватися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань та в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Очікується, що проєкт закону удосконалить процес реєстрації юридичних осіб і створить сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні, а також спростить спілкування між громадянами, бізнесом та державою.

Листи та повідомлення, надіслані на офіційну електронну адресу, вважатимуться такими, що надіслані та офіційно вручені та не потребуватимуть додаткового документального підтвердження їх направлення тощо.

Для юридичних осіб, самозайнятих осіб та інших суб’єктів правовідносин пропонується запровадити процедуру реєстрації офіційної електронної адреси, яка використовуватиметься в діловому спілкуванні, під час листування з судами, державними органами тощо. Передбачається поетапність переходу комунікацій в електронному вигляді, але якщо офіційна електронна адреса не зареєстрована і відсутня в ЄДР, зберігається форма направлення листів поштою.

Економічна Правда

Поділитися в соціальних мережах: