Україні потрібно врегулювати ветеринарне законодавство

З початку грудня 2018 року в Європі вступила в силу оновлена редакція ветеринарного законодавства, що була прийнята Європейською Комісією. Основні зміни стосуються двох ключових напрямків – ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок.

Прийняття цього законодавства є важливим і для України, оскільки ним посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Однак, ця сфера в нашій державі наразі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва з України до ЄС.

«Європейське законодавство є рамковим. І якщо країна прагне завозити продукцію тваринного походження – молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому на сьогодні для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, зазначимо, що їх використання у нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені», – наголосив Дмитро Кирилюк, координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес-Асоціації.

Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики розробляє нову редакцію Закону «Про ветеринарну медицину». Бізнес очікує, що ще цього року фінальний документ буде опублікований для його подальшого обговорення. 

Крім того, бізнес-спільнота сподівається, що в оновленій версії національного Закону будуть міститись ТОП-5 ключових змін, які дозволять врегулювати такі питання. Варто наголосити, що наразі 4 з 5 пунктів в Україні не врегульовані взагалі.

По-перше, процедура реєстрації та перереєстрації ветеринарних лікарських засобів є занадто забюрократизованою. Так, до прикладу, в Європі препарат потрібно зареєструвати, а через 5 років здійснити його перереєстрацію. Подальша перереєстрація потрібна, лише коли є зміни у складі препарату тощо. В Україні ж перереєстрацію потрібно здійснювати кожні 5 років, що однозначно не спрощує умови для ведення бізнесу.

По-друге, необхідно посилити контроль за обігом та використанням антибіотиків у тваринництві.

По-третє, необхідно врегулювати питання використання автогенних вакцин (використовується як альтернатива антибіотикам).

По-четверте, важливо привести до єдиного знаменника профільну термінологію, до прикладу, що таке «ветеринарний лікарський засіб», «кормова добавка», «медична кормова добавка».

І, по-пяте, вдосконалити процедуру профілактики та лікування інфекційних захворювань в сільському господарстві, особливо в галузі птахівництва.

Сподіваємось, країні все ж вдасться оптимізувати національне законодавство під європейські стандарти.

 

Поділитися в соціальних мережах: