Україні загрожує небезпечний вірус Коксакі

11

В елітному готелі Туреччині українська родина заразилася вірусом Коксакі, який характеризується високою температурою та висипами.

Народний депутат Віталій Купрій розповів, що захворіли недугою його знайомі на відпочинку в Туреччині. Також політик процитував слова свого товариша, який опинився в складній ситуації.

«Зараз в Туреччині, приіхали 20.07, на третій день молодша дитина захворіла вірусом Коксакі, але тоді лікарі не сказали, що це. Після цього перехворіли всі, хворію зараз я, форма хвороби страшна, 4 дні температура 40, потім сип розміром з горох по всьму тілу і лопається, не сплю третій день плюс срачка, що дупа болить. І таке було з усіми членами сімї», – розповів відпочиваючий.

У червні подібна ситуація сталася з українськими дітьми в одному з турецьких готелів під час купання, передає 112.

Подальше поширення вірусу може торкнутися України, про що в коментарі УНН заявив завідувач клініко-діагностичної лабораторії інфекційної лікарні Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Олександр Карловський.

Що таке вірус Коксакі

Ентеровірус, який добре поширюється в кишково-шлунковому тракті. Свою назву отримав від однойменного міста в США, де його вперше виявили у 1950-х роках. Причиною появи може стати відсутність чистої питної води, погана каналізація, попадання стічних вод у водойми, а також нехтування правилами гігієни. Вірус можуть підхопити і дорослі, і діти віком до десяти років. Він передається через спільний посуд, брудні овочі та фрукти, немиті руки, а також неочищену питну воду.

Карловський зазначає, що вірус небезпечний для літніх людей і дітей.

“Смертність невелика, але все залежить від ослаблення організму. Якщо він супроводжується якимись іншими хворобами – можемо мати летальний результат. Вірус супроводжується температурою, висипанням на тілі. Лікується він часом”, – підкреслює він.

Симптоми

Час від зараження до розвитку перших симптомів становить від 2 до 10 днів. Починається зараження зазвичай гостро з різкого підйому температури тіла до 39 градусів. Також різко погіршується загальне самопочуття, з’являється головний біль і біль у м’язах.

Симптоми включають нудоту, блювоту і діарею, а також появу маленьких болючих бульбашок і виразок на слизовій оболонці рота.

Температура зберігається кілька днів, потім нормалізується (за умови класичного перебігу інфекції).

Як лікувати

Лікування вірусу передбачає симптоматичну допомогу. Температуру збивають жарознижувальними засобами, біль від надривів у роті можуть полегшити гелем для ясен при прорізуванні зубів, а для горла використовувати спреї. Після кожного прийому їжі хворому потрібно полоскати рот.

Уражені ділянки шкіри обробляють антисептиком, а також застосовують антигістамінні засоби. Медики радять пити багато води, щоб швидше виводити з організму токсини і знижувати температуру.

При правильному лікуванні захворювання має пройти протягом 8-10 днів.

Лікарі уточнюють, що поширення вірусу залежить від соціально-побутових умов. В Україні існує ризик поширення, оскільки на українських курортах мало готелів з нормальною каналізацією і питною водою.

У зв’язку із захворюваннями українських громадян в турецьких готелях Міністерство закордонних справ України дало доручення посольству в Туреччині вивчити питання епідеміологічної ситуації в країні, про що в коментарі “Інтерфакс-Україна” повідомив представник департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.