Українські нардепи підвищили собі зарплати

14

Верховна Рада підвищила заробітні плати народних депутатів, прирівнявши їх до окладів членів уряду.

Відповідну постанову про забезпечення діяльності народних депутатів (№7172) авторства членів комітету з питань регламенту підтримали 235 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер, передає Інтерфакс.

Прийнятою постановою посадові оклади народних депутатів встановлюються на рівні окладів членів Кабінету Міністрів, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян на 1 січня календарного року.

Надбавки до зарплат нардепів будуть також на рівні надбавок членів Кабміну.

Згідно з додатком до постанови, оклад народного депутата-члена комітету становитиме 10 прожиткових мінімумів, заступників голів комітетів — 10,3, голів комітетів — 10,5.

Оклад заступника голови Верховної Ради становитиме 11 прожиткових мінімумів, першого заступника — 11,5, спікера — 12.

«Приміром, посадовий оклад міністра нині становить 16 тис. грн. Такий самий розмір посадового окладу пропонується встановити народному депутату-членові комітету», — сказав керівник комітету з питань регламенту Павло Пинзеник, представляючи ініціативу з трибуни парламенту на засіданні в четвер.

Крім того, народні депутати встановили, що загальний місячний фонд для оплати роботи помічників-консультантів становитиме 25 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня календарного року.

Постанова набуває чинності з дня її ухвалення, а застосовується — з 1 жовтня 2017 року.

Станом на 1 січня 2017 року в Україні прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 1600 грн, після чого його двічі підвищували: з 1 травня (до 1684 грн) та з 1 грудня (до 1762 грн).

Поділитися в соціальних мережах: