Український інститут національної пам’яті підтримав ідею перейменування Кадетського корпусу в Сумах

49

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп Олег Медуниця та процитував висновок Українського інституту національної пам’яті стосовно доцільності перейменування Кадетського корпусу.

«Подальше використання такої назви становить потенційну загрозу національній безпеці України. З огляду на це, Інститут підтримує пропозицію щодо необхідності перейменування державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, а також вважає доцільним розглянути питання щодо перейменування усіх навчальних, освітньо-виховних закладів, у назві яких використовується термін «кадетський/кадетський корпус» як таких, що не відповідають Стратегії національно-патріотичного виховання молоді на 2010-2020 роки…», — йдеться у відповіді.

Тепер рішення за Міносвіти.

Нагадаємо, у березні депутати від Сумщини Олег Медуниця, Олександр Сугоняко і Микола Лаврик ініціювали перейменування Кадетського корпусу. Відповідне звернення направили до Прем’єр міністра та Міністра освіти. Депутатам не подобається слово «кадетський» у його назві. «Теперішня назва державного закладу викликає обурення громадян як спадкоємність нинішнього ліцею із «кадетськими корпусами» Російської Імперії  та сучасної країни-агресора», — зазначили депутати.

Довідка: Кадетами називали  юних вихованців військової справи не тільки у дореволюційній Росії, а й у Франції та Німеччині. Також слово «кадет»  вживається у всьому світі у термінології юнацьких змагань в таких видах спорту як шахи та вітрильний спорт.

Поділитися в соціальних мережах: