Унікальну оленячу ферму створили на Сумщині

Ферма для розведення диких оленів створена та існує близько року в Конотопському районі між селами Козацьке і Бочечки на території близько 50 га.  Ідея та її втілення належить  ФОП Дмитру Русанову та власнику місцевого сільськогосподарського підприємства ТОВ АФ «Козацьке» Віктору Галі.

Про це у Facebook  написав Павло Лихопій.

Приватна ферма з розведення диких оленів в Україні – велика рідкість. А на Сумщині вона взагалі єдина.

“Самицям оленів, а їх тут 50 голів, достатньо 300-500 грамів на добу суміші насіння злакових: кукурудзи, соняшнику, пшениці, гороху та інших культур, – розповідає Дмитро Русанов. – Самцям – до одного кілограму. Крім того, олені вживають сіно, сінаж та силос, – заготівлею кормів опікується ТОВ АФ «Козацьке». Для випоювання оленів водою на території ферми є поїлка, під якою пробурена свердловина. Для підігріву води в холодний період в поїлці встановлено тент. Самців у нас 4 особини: англійської селекції за кличкою Руні, австрійської селекції – Мірко, румунської селекції – так і кличуть Румун, новозеландської селекції – Спартак (за ім’ям його батька). До того ж є 50 голів диких ланей. Самці утримуються окремо від самок, лише на період спарювання – разом”.

Кожна тварина на фермі чіпізована – чіпи прикріплені на бирці у вусі, а також додатково чіп вживлено під шкіру (на випадок, якщо вухо пошкоджене). На цих чіпах зберігається вся родословна тварини. Проте вона для спеціаліста й по формі рогів оленя видна, оскільки кожна селекція, англійська, чи будь-яка інша, має свої характерні риси.

“Я особисто пропрацював в Італії 15 років. І маю на меті вкладати кошти в розвиток цієї ферми, цієї галузі. Такі ферми зараз в Україні можна на пальцях перелічити. Але я впевнений, що через 5-7 років їх буде багато. І досвід перейматимуть, пом’яніть моє слово, саме від нас – я знаю, про що кажу! Уже сьогодні нашу ферму часто відвідують гості. Уже є домовленість передати досвід по створенню аналогічних ферм під Сумами і Києвом. Варто сподіватись, що через 10-15 років цей бізнес стане успішним”, – впевнений Дмитро Русанов.

 

 

 

Поділитися в соціальних мережах: