В США будуть вивчати поведінку в соцмережах всіх претендентів на візу

Ділитися даними про свої акаунти в соціальних мережах доведеться всім туристам, які хочуть побувати в США, – це 14 млн. осіб на рік, і всім потенційним мігрантам, яких ще близько 700 тисяч. Як влада буде ставитися до тих, у кого немає акаунтів в соцмережах, вирішуючи питання про видачу віз, поки не зрозуміло.

Державний департамент США змінив правила подачі документів на американську візу. Тепер майже всім заявникам доведеться надавати посилання на акаунти в соцмережах, а також адреси електронної пошти і номери телефонів за п’ятирічний період, повідомляє TechCrunch. Раніше такі вимоги були тільки до осіб, які вимагали особливої ​​перевірки – наприклад, людям, які відвідали райони з високою терористичної активністю.

“За старими правилами, вимога про надання про себе розширеної інформації стосувалася 65 000 заявників на рік. Тепер їх кількість зросте майже до 15 млн. осіб. 14 млн. з них – мандрівники і студенти, а ще 700 000 – потенційні іммігранти”.

Ініціатива посилити візові вимоги надійшла з адміністрації президента Трампа. За словами представників Держдепартаменту, головна її мета – захист національної безпеки країни.

Противники нинішнього президента розкритикували нові візові правила за те, що вони створюють непотрібні бар’єри на шляху висококваліфікованих працівників і підприємців. Критики підкреслюють, що жорстка політика Трампа вже призвела до зниження привабливості США для потенційних іммігрантів. Тим часом, країна потребує талановитих фахівців з усього світу, щоб виграти протистояння з Китаєм в науці і технологіях.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: