В Україні електронні сигарети можуть прирівняти до звичайних 

Встановити обмеження на вживання, реалізацію та рекламу електронних сигарет і пристроїв для електричного нагрівання тютюну на рівні з традиційними тютюновими виробами пропонують депутати з фракції “Слуга народу”.

Відповідний законопроект №2199 від 2 жовтня 2019 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері обігу та вживання тютюнових виробів” оприлюднено на сайті парламенту.

Згідно з документом водяться визначення “електронні сигарети”, “тютюнові вироби для електричного нагрівання”, “заправний контейнер”, “аерозоль”. Передбачено також збільшення штрафів за випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів до 200-600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нині 30-100 нмд), за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях до 20-40 нмд (нині 3-10 нмд).

“Проект закону розроблений з метою зменшення рівня вживання електронних сигарет і тютюнових виробів для електричного нагрівання та посилення відповідальності за порушення правил торгівлі тютюновими виробами, випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

На думку авторів законопроекту, стосовно електронних сигарет і пристроїв для нагрівання тютюну треба застосовувати ті самі заходи щодо зменшення їх вживання, попередження та зменшення їхнього впливу на здоров’я населення, що й для традиційних сигарет: посилити адміністративну відповідальність, встановити заборону на рекламу і стимулювання продажу.

Джерело: interfax.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: