В Україні хочуть посилити відповідальність за порушення на виборах

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект про посилення відповідальності за порушення на виборах. Його мета –  невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав, декриміналізації дрібних порушень і превенції правопорушень.

Новий законопроект пропонує посилити адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме, суттєво підвищити розмір штрафів за порушення обмежень ведення агітації, створити умови, коли кандидатам буде вигідніше слідувати закону, ніж його порушувати.

Зокрема, передбачено адмін відповідальність за умисне розголошення свого волевиявлення в приміщенні для голосування. Запропоновано також посилити покарання за певні злочини:

“Йдеться про позбавлення волі строком до 2 років за незаконне використання або вкидання виборчих бюлетенів, порушення таємниці голосування та отримання виборцем неправомірної вигоди. До 6 років – за злочини, пов’язані з наданням виборцеві неправомірної вигоди, непрямого підкупу виборців і фальсифікації виборчої документації”.

Поділитися в соціальних мережах: