В Україні хочуть запровадити обов’язкову реєстрацію тварин

8

Домашніх тварин пропонують чіпувати та реєструвати.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7220, за яким і домашні, і безпритульні тварини мають бути зареєстровані.

Новопридбані собаки, коти та інші свійські тварини повинні бути зареєстровані в п’ятиденний строк і оглянуті ветеринарними службами. Кожні три роки власник має оглядати тварину у ветеринара.

Безхатьків реєструватимуть безкоштовно, а реєстрація домашніх улюбленців коштуватиме господарям 170 грн. За відмову від реєстрації будуть штрафувати.

Згідно з документом, власники собак, котів та інших домашніх тварин зобов’язані зареєструвати вихованців старших за 2 місяці. Тваринам з паспортами реєстрація не потрібна.

Також народні обранці пропонують заборонити розведення домашніх безпородних тварин. Усі тварини, що не мають породи, будуть стерилізовані. Відмова від стерилізації  — штраф від 3 400 грн. до 20 400 грн.

Штрафи передбачені також за неприбирання за тваринами, за використання їх у жебракуванні, за продаж з рук без документів. Кошти підуть на фінансування притулків для тварин.

Зазначимо, що автори законодавчої ініціативи пропонують ввести адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб за державну реєстрацію домашніх або безпритульних тварин.

Поділитися в соціальних мережах: