В Україні відзначають День Святої Трійці: історія, традиції, заборони

Trijtsya

Свята Трійця у 2017 році припадає на 4 червня – тобто на 50-й день після Великодня. Тому це свято також називають П’ятидесятницею, пишуть Факти ICTV.

Саме в цей день на святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. З цього дня Бог послав апостолам дар розмовляти різними мовами. І саме Трійця вважається Днем народження Церкви. Тиждень після неї називається “Зеленими святами”.

Усі православні храми у цей день прикрашені гілками берези, бузку, клену – вони символізують оновлення душі.

5

Традиції та прикмети

Трійцю святкують три дні. Господині до неї дуже ретельно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.

Субота перед святом є поминальним днем. Люди в храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за тих, хто помер передчасною смертю, вважаючи їх жертвами підступних русалок.

Крім того, за старими повір’ями в цей часвиходять з води русалки. За старих часів дівчата плели собі вінки після служби іопускали їх в воду. В знак любові деякі дарували вінки хлопцям. Трави, зрізані на Трійцю, сушили і прикрашали ними будинки. Вважалося, що це захистить будівлю відгрози.

Церква засуджує будь-яке ворожіння, але це не заважало українкам на Трійцю «ворожити на судженого». Сплетений власноруч вінок опускали в річку — в який бікпопливе, звідти і чекати нареченого. Якщо вінок залишився на березі — заміжжя щенескоро, а якщо потоне — буде біда.

6

Роса, що випала в Трійцю, вважається дуже корисною для здоров’я і краси. Дівчатам радять нею вмиватися, щоб зберегти молодість і красу.

Якщо в цей день іде дощ – буде гарний врожай, тепле та грибне літо.

Чого не можна робити на Трійцю

Як і в будь-яку неділю, християнам не радять на Трійцю працювати і прибиратибудинок. Допускається тільки найнеобхідніше — годувати худобу і готувати їжу насвятковий стіл. А ось стригтися, плести, в’язати, вишивати — не можна.

Селяни в цей день традиційно відпочивають. Згідно з повір’ям, у тих, хто оре на Трійцю, худоба впаде. У тих, хто сіє, град поб’є посіви. У тих, хто пряде вовну, вівці заблукають.

7

Крім того, не можна купатися в річках і озерах, за повір’ям, русалка може вийтина сушу і забрати з собою на дно водойми людину. Поганою прикметою вважається відгуляти весілля на 50 день після Великодня, але добре — свататися.

Поділитися в соціальних мережах: