В Україні ввели обмеження на польоти дронів

Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден (ДППС) масою до 2 кг включно. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті Державіаслужби Тимчасовому порядку використання повітряного простору України. 

Порядок визначає, що польоти ДППС масою до 2 кг включно виконуються без подання заявок на використання повітряного простору (ВПП), без отримання дозволів на ВПП, без інформування органів управління Повітряних cил ЗСУ та органів ОЦВС (об’єднана цивільно-військова система організації), органів Державної прикордонної служби України, органів обслуговування повітряного руху та відомчих органів управління повітряним рухом, за умови дотримання низки вимог.

Зокрема, польоти виконуються тільки вдень, без перетину державного кордону, не ближче 500 м від повітряних суден в межах прямої видимості, але не далі ніж 500 м від зовнішнього пілота. Максимальна висота польоту – не вище 50 м над рівнем земної (водної) поверхні та тільки за умов візуальної видимості ДППС зовнішнім пілотом. Швидкість польоту ДППС повинна становити не більше 160 км/год.

Також такі дрони заборонено запускати над дорогами державного значення  центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл; залізничними шляхами державного та регіонального значення; над та вздовж ліній електропередачі, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин, місцями аварій та катастроф (крім залучених в ліквідації їх наслідків та пошуково-рятувальних роботах); установами виконання покарань та слідчими ізоляторами, крім випадків виконання польотів в інтересах адміністрацій зазначених установ та ізоляторів; іншими важливими державними та потенційно небезпечними об’єктами, крім випадків виконання польотів за дозволом повноважних органів. Та у зонах поліцейських/антитерористичних/спеціальних операцій (крім залучених в цих операціях); зонах, визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона.

Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу у розмірі від 1020 до 8 500 гривень. У разі небещпеки повітряних польотів власник апарата може бути притягнений до кримінальної відповідальності.

Джерело: ukrinform.ua