В Україні запустили виробництво автономних будинків PassivDom

Компанія PassivDom запустила українське виробництво за франшизою автономних будинків, в яких можна жити без підключення до центральних мереж.

Один такий будинок споживає майже у 20 разів менше енергії, ніж звичайний, споживає тільки відновлювану енергію, повторно використовує придатні для цього вже відпрацьовані ресурси, передає Greencubator.info.

“Ми продали ліцензію на виробництво в Україні будинку modulOne, який показали на iForum – перший, зібраний за франшизною ліцензійною моделлю в Києві. – зазначив засновник PassivDom Максим Гербут. – Замовлення приймаємо через сайт, для українського ринку ми встановили спеціальну знижену ціну, а з жовтня плануємо почати відвантажувати перші будинки”.

Українська прем’єра PassivDom відбулася 23 травня 2019 року на iForum – найбільшій IT-конференції у Східній Європі.

Автономний будинок PassivDom не потребує підключення до енергомереж, газо- чи водопостачання, але при цьому мешканці продовжують користуватися усіма досягненнями комунальної цивілізації.

В будинку є меблі, укомплектована кухня, акустична система Sonos, камера й термостат Nest, проектор зі 100-дюймовим екраном, інтернет, “розумний” дверний замок. Завдяки модульності й простоті монтажу будинку природне середовище не руйнується бетонним фундаментом.

У PassivDom також працюють 24 інтелектуальні підсистеми, які, зокрема контролюють якість повітря, кисню і вуглекислого газу, забезпечують якість води зі зворотнім осмосом та мінералізацію, антибактеріальний та антивірусний захист питної води та повітря, мають протиалергічні фільтри HEPA.

«Щоб зібрати 5 будинків на українській лінії виробництва сьогодні потрібні 15 працівників і один місяць часу, – каже Максим Гербут, засновник компанії PassivDom, – Нам знадобилося 3 роки розробок та 15 років досвіду роботи у будівництві енергозберігаючих будинків».

Перша експериментальна лінія з виробництва автономних будинків по франшизі запрацювала саме в Україні, додає він.

«Лінія випускатиме 5-6 будинків на місяць, ми навмисне починаємо з меншої потужності, щоб відпрацювати всі можливі ускладнення, – пояснює Максим Гербут. – В Україні для цього є дуже сприятливе середовище: досить лояльне законодавство, сертифікація і ліцензування, а ще дуже працьовиті люди – і запускати виробництво в нашій країні набагато цікавіше з точки зору експериментів”.

Минулого року компанія PassivDom перемогла у програмі “Кліматичні Інноваційні Ваучери”, започаткованій в рамках програми ЄБРР “Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату” (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу, яку в Україні реалізовує Greencubator. Завдяки гранту компанія отримала статус енергоефективного будинку відповідно до міжнародного будівельного стандарту, співпрацюючи, зокрема, з німецьким інститутом Passive House Institute.

Джерело: ecotown.com.ua