В Україні знову зросли ціни на бензин

Картинки по запросу бензин подорожал

Експерти кажуть, що це ще не кінець, адже здорожчання залежить від курсу долара. Українські водії взялися за дії – ігнорують низку АЗС.

Поверніть бензин по 24 гривні! – саме такий заклик від початку стрімкого галопу цін шириться соцмережами. Там пропонують уникати АЗС найбільших компаній, аби ті знизили цінники. Деякі водії до такої ініціативи долучаються дуже охоче.

Аналітики ринку палива запевняють, що така ініціатива жодним чином не позначиться на вартості нафтопродуктів. Адже єдине, що можуть змінити трейдери – це власний прибуток, а він не такий суттєвий.

З 30 гривень за літр бензину 14 гривень – це собівартість, близько 12 гривень – податки. Залишається близько 3 гривень 50 копійок – це витрати на обслуговування заправок і той самий прибуток трейдерів.

Олії у вогонь додала нафта. За минулий рік вона подорожчала з 55 до 71 долара за барель. Експерти певні – тут варто вбачати змову нафтовиків.

Тож, бойкотувати АЗС, за словами експертів, не вихід. Вимагати потрібно не здешевшання бензину, а стабілізації курсу гривні. Адже саме стрімке знецінення національної валюти вже до кінця місяця призведе до чергового здорожчання пального, приблизно на 50-60 копійок.

Поділитися в соціальних мережах: