В Україні з’явився шрифт для особливих читачів

Відомий український художник та ілюстратор Олег Петренко-Заневський розробив унікальний кириличний шрифт, пристосований до потреб українських читачів, які мають труднощі із розпізнаванням друкованих знаків, у тому числі для осіб з дислексією. Презентацію шрифта організувала Львівська освітня фундація в межах 26 BookForum.

Ініціатором створення Inclusion UKR стала ГО «Соціальна синергія». Втілити проект у життя допоміг UNICEF Україна.

Керівниця «Соціальної синергії», експертка з прав дітей з інвалідністю Маріанна Онуфрик пояснила, що за кордоном існує понад десяток подібних шрифтів, проте всі вони розроблені для латиниці.

Inclusion UKR же – перший в Україні шрифт, який від початку розробили саме під українську абетку.

«Цей шрифт для спеціальної потреби. Треба було зробити таким чином, щоб з одного боку шрифт, ця абетка, була таким собі візеруночком, а з іншого – щоб літери максимально різнилися. Тому там є декілька модулів, які я змінював під час роботи», – поділився Петренко-Заневський.

 

Шрифт спрямований на весь спектр проблем та труднощів із читанням: це і порушення зору, і дислексія, і навіть синдром дефіциту уваги та гіперактивності.

Перш ніж створити Inclusion UKR, опитали 71 дитину віком від 6 до 13 років – зі встановленими труднощами читання, які вчаться індивідуально або в інклюзивних класах.

Олег Петриненко-Заневський, який 20 років поспіль викладав шрифти у Національній Академії Образотворчого Мистецтва і Архітектури, дослуховувався до потреб дітей: чи сприятливі для них літери, чи не дратують вони їх.

Особливістю Inclusion UKR є й те, що він має призначення для багатотекстового використання, тобто, ним можна буде писати книги і видавати підручники.

Творці шрифта радо нададуть його для некомерційного використання безкоштовно усім охочим. Найближчим часом також планують випуск електронної версії шрифта.

Джерело: chytomo.com

 

Поділитися в соціальних мережах: