Великий будинок – великі проблеми: чому у себе вдома замерзає багатодітна родина

Мати свою власну музичну групу вдома та багато подорожувати – це найзаповітніші мрії багатодітної родини Лінніків, які виховують прийомних дітей. Втім,  навіть на думки про це вільного часу у них немає. Все, про що думають зараз, – проблемний будинок, який для них придбала держава. Обігріти  його до необхідної температури родина не може. Платіжки за газ приходять захмарні, а дровами нагріти усі кімнати не виходить.

Родина Лінніків завжди проводить своє дозвілля разом. Це дитячий будинок сімейного типу. На сьогоднішній день у родині мама, тато та 7 діток.

Наймолодшому рік та 10 місяців. Мишко майже не відходить від мами.  Може відволіктись, лише коли братики ввімкнуть йому мультфільм. А ось старші обожнюють музику.

Арсеній грає на скрипці вже три роки. Інструмент собі обирав сам, і зараз не жалкує.

Хист до музики у родині має не лише Арсеній, взагалі усе пішло від мами, адже вона співає у хорі. Віддати на музику батьки хочуть і молодших, коли ті підростуть. І навіть мають свою музичну мрію – створити свій, домашній музичний колектив.

На велику родину подружжя наважилось майже відразу. Двох хлопців з інтернату Вікторія почала виховувати, ще коли була неодружена, і на цьому зупинятись не планувала, чоловік свою майбутню дружину підтримав.

“Для нас це дуже велике щастя – виховувати дітей, бачити результати, їх успіхи”, – говорить Олександр Ліннік, батько, вихователь у дитячому будинку сімейного типу.

Ще минулого літа подружжя виховувало 4-х малюків, тоді держава запропонувала їм взяти ще трьох дітей з інтернатів та переїхати до великого будинку. Пара погодилась на такі умови, і для них почали шукати помешкання. Тоді й підібрали їм цей будинок, втім родина не очікувала, що зіштовхнеться із купою проблем.

“Ми приїхали дивитися влітку. Віка ставила питання – а що тут зі зливною ямою, що з опаленням. Нам казали, що все підходить, у нас буде 100-відсоткова субсидія, запевняли, що хвилюватися немає за що. Як підсумок – у дружини за цей рік сивого волосся додалося, бо вона хвилюється тепер, чи будуть діти серед зими в холоді чи в теплі”, – розповідає Олександр.

Немаленька зала, поруч ялинка, камін – місце де мала б збиратись уся родина, втім ця кімната завжди пустує, бо температура не піднімається вище 15 градусів.

Площа будинку понад 400 квадратних метрів. Обігріти цей немаленький «маєток» родина не в змозі. Говорять, є дві альтернативи: обігрівати газом та лишитися без коштів на існування, або ж топити дровами та все одно мерзнути.

Зранку, перш ніж іти снідати та чистити зуби, у родини проходить  вже звичний ритуал утеплення – светри, по дві пари шкарпеток, теплі штани.

Втім навіть посилена форма одежі не рятує малечу від хвороб – діти хворіють, не ходять до дитсадка, доводиться навіть антибіотиками лікуватися.

Саме цей будинок для Лінніків обирала Сумська районна адміністрація. Кошти на придбання – а це майже 3 мільйони гривень, надійшли з державного бюджету.  Комісія в обласній адміністрації схвалила вибір, а ось депутати сільської ради – ні, оскільки, на їх думку, будинок дуже великий.

Тож під час голосування більшість депутатів були проти і рішення придбати саме цей будинок не ухвалили.

“На наступній сесії ми запитали у родини, чи хоче вона тут жити, і батько (Олександр Ліннік – ред.) при всіх депутатах сказав, що так, хочуть і будуть тут жити”, – говорить голова Садівської сільської ради Надія Масалітіна.

Наразі, аби вирішити питання з опаленням,  районна адміністрація створила комісію.

“Вирішили відремонтувати димохід твердопаливного котла і провести заміри, скільки буде витрачено кубів газу для того, щоб підтримувати в належному стані температурний режим. Відповідно до висновків комісії, це близько 70 кубів на день”, – розповідає т.в.о. голови Сумської районної адміністрації Едуард Кучменко.

20 тисяч гривень на ремонт димоходу вже виділені із районного бюджету, ще сільська рада закупила дрова на понад 20 тисяч гривень. Втім подружжя говорить, що краще б їм на цю суму купили блакитного палива. Як вирішать питання з опаленням надалі – поки невідомо. А тим часом справою зацікавилась прокуратура.

“Експерт перевіряє, чи дійсно вартість вказаного будинку  становила 3млн  грн та який технічний стан вказаного будинку на момент його придбання, чи взагалі можливо було придбати вказаний будинок для дітей”, – каже Володимир Шилов, заступник керівника місцевої прокуратури Сумської області.

Якщо у прокуратурі все ж доведуть недбалість посадовців при купівлі цього будинку, то найсуворіше  покарання – позбавлення волі до 5 років.

Також ви можете переглянути сюжет на СТС: