Веретенівське джерело в Сумах: за оголошенням – забруднене, за даними лабораторії – чисте

Веретенівське джерело в Сумах не забруднене, попри оголошення про небезпечність води в ньому. Результати дослідження води 12 серпня  озвучили в лабораторії обласного лабораторного центру, пише Суспільне.

Кілька днів тому біля джерела з’явилося оголошення про те, що вода в ньому забруднена фекаліями, побутовою хімією та личинками аскарид. 10 серпня спеціалісти лабораторії відібрали проби води і отримали результат дослідження: вода чиста.

Володимир Олійник користується водою з цього джерела:

“Беру через день, живий поки. 40 років, як тут живу. Немає іржі. У водопроводі зараз багато іржавої води, на Веретенівці”.

Місцеві жителі розповідають: біля джерела часто буває черга. 12 серпня людей мало, бо будній день.

“Немає ніде осаду ніякого, нічого. Який був, такий і є чайник”, – говорить пані Наталя.

Єдине у Сумах джерело з питною водою двічі на рік досліджують спеціалісти Сумського обласного лабораторного центру. За словами лікарки центру Валентини Курило, за результатами досліджень проб 10 серпня вода відповідає державним санітарним нормам і правилам. Не було відхилень і у квітні 2020 року, коли брали попередній забір.

“Люди повинні розуміти, що, якщо висять такі оголошення, то обов’язково повинні бути номери протоколів досліджень, хто досліджував цю воду”, – сказала вона.

Сумський еколог Сергій Шевченко говорить, що аскариди паразитують в кишківнику тварини і людини.

“Виходять назовні яйця, щоб з них личинки розвинулись. Їх мають проковтнути господарі. Тому їх у вільному середовищі бути не може”, – зазначив він.

За його словами, аскариди, гинуть, коли потрапляють назовні.

“Фекалії. Може щось потрапити після дощу з поверхневими водами, але воно миттєво там утилізується. Там же проточна вода, – сказав він.  – Там просто як шматочки оксиду заліза, який ніяк не потрапить, не пройде крізь мембрани клітин. Тут немає нічого такого страшного”.

12 серпня воду на аналізи відібрали і фахівці Держпродспоживслужби. За словами начальниці управління санітарного нагляду Валентини Тищенко, результати дослідження будуть готові за три дні.

Поділитися в соціальних мережах: