Верховна Рада відмовилася посилити заборону куріння

Верховна Рада України відхилила законопроекти №4030а та №4030а-1, якими пропонувалося заборонити куріння в приміщеннях усіх підприємств, готелів, на вокзалах і в таксі, а також збільшити штрафи за куріння в заборонених місцях.

Проект закону №4030а передбачав збільшення штрафів до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.) за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях. У чинному положенні КУпАП передбачені заходи у вигляді попередження, або накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 до 170 грн).

Крім того, пропонувалося доповнити перелік місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, приміщеннями підприємств, установ та організацій усіх форм власності, готелями, гуртожитками, таксі та іншим транспортом, який використовують для перевезення пасажирів, а також вокзалами.

Проект закону №4030а-1 передбачав штрафи за куріння в заборонених місцях від 15 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 680 грн). Значна його частина стосувалася посилення вимог до умов продажу тютюнових виробів.

Джерело: interfax.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: