Весна у Україні здивує, говорять синоптики

Весна в Україні у 2020 році може шокувати нас тим, що розпочнеться з дуже високих температур, не характерних для цього сезону. Значно перевищивши кліматичну норму, вона може стати найбільш теплою за останні 130 років.

“Марти після теплих зим були теплі, значно вище кліматичної норми”, – повідомила “Українській правді” начальник відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського Олена Донич.

Метеоролог повідомила, що в Україні найтепліші зими за всю історію спостережень з 1891 року були в таких роках: 1901-1902, 1989-1990, 2006-2007 рр., а також зима, яку ми спостерігаємо в цьому році.

Звичайно середня температура повітря в березні, що прямувала за теплими зимами минулих років, становила +5,4, +6 і + 1,4 градуса. Олена Донич зазначила, що після звичайної зими в Україні середня температура навесні повинна становити 0, 8 градусів тепла.

Оскільки метеорологічна зима в нашій країні так і не настала, цілком ймовірно, що нам варто очікувати аномально теплу весну в цьому сезоні.

За останні роки найтепліший березень спостерігався в Україні у 1990 році, тоді на вулиці зафіксували температуру +6,9 градусів.

Поділитися в соціальних мережах: