Видатному українському хірургу Олександру Шалімову виповнилось 100 років

20 січня одному з найвизначніших хірургів України Олександру Шалімову виповнилося б 100 років. Його ім’я, поряд з ім’ям Миколи Амосова, — синонім прориву в медицині. Завдяки його розробкам лікарі досі рятують людські життя по всьому світу. Шалімов запровадив нові методи операцій при захворюваннях органів травлення, серця, судин, онкологічних захворюваннях.

З його ім’ям пов’язаний розвиток мікрохірургії в нашій країні. Він першим став оперувати на підшлунковій залозі, провів першу вдалу пересадку підшлункової хворому на діабет. Першу в Україні операцію з пересадки серця підготував теж саме він. На рахунку Олександра Шалімова – понад 40 тисяч операцій, 830 наукових робіт і 112 винаходів. Він виховав цілу плеяду учнів – хірургів «вищої ліги». Олександр Шалімов народився у Липецькій області Росії, проте світову славу здобув, працюючи у Києві та Харкові.

Телеканал «Інтер» зняв документальний фільм про засновника української школи хірургії – «Шалімов. Сто років як один день», який вийде у ефір 20 січня 0 9.15 на телеканалі «Інтер».

Поділитися в соціальних мережах: