Відтепер неплатникам аліментів буде важко ухилятися від своїх обов’язків

Сьогодні, 6 лютого 2018 року, в Україні офіційно почав діяти закон «Чужих дітей не буває», повідомляють у Міністерстві юстиції України.

«Тепер юстиція має дійсно дієві важелі впливу на тих, хто забуває про існування власних дітей»,- наголошує керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. Всіх, хто не платить аліменти понад 6 місяців, до моменту повного погашення боргу буде тимчасово позбавлено права:

– виїжджати за кордон;

– керувати автомобілем;

– користуватися зброєю та полювати;

– вирішувати, чи має право його дитина покидати територію країни з матір’ю чи батьком.

Також для неплатників передбачено новий вид відповідальності – суспільно-корисні роботи, оплата за які піде на погашення боргу перед нащадком безпосередньо. Бери мітлу і заробляй на дитину! Крім того, вчора Міністр юстиції Павло Петренко презентував публічний реєстр боржників аліментів, який можна переглянути за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито виконавче провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру, до так званої «дошки ганьби». Якщо громадянин не хоче дбати про своїх дітей, на захист найменших українців стане держава й закон, адже чужих дітей не буває!

Поділитися в соціальних мережах: