“Вікно життя” планують відкрити в Сумах

Сьогодні в Україні близько 15 «Вікон життя» – спеціальних боксів, де жінка, яка потрапила у складну життєву ситуацію, може анонімно залишити новонароджену дитину.

В Європі подібна практика поширена вже досить давно. Як правило, такі бебі-бокси влаштовують при пологових будинках, лікарнях або монастирях. У нашій країні одне з перших «Вікон життя» у 2010 році відкрили в Тернополі – біля входу до приймального відділення пологового будинку, де цілодобово чергують лікарі та медсестри. Приводом для його появи стали випадки, коли матері кидали немовлят на смітниках, залізничному вокзалі тощо. Такі ж бебі-бокси недавно відкрилися в Луцьку, Мукачеві, Харкові, Львові.

У Сумах теж вирішили наслідувати приклад інших областей і створити «Вікно життя» на базі міського клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії.

«Таке «вікно» необхідне, щоб новонароджених дітей не кидали на вулиці, а залишали в лікарнях, – каже головлікар пологового будинку Валентин Рибянький. – Останній випадок в Лебедині підтвердив його необхідність. Адже невідомо, як склалася б доля маленького підкидька, якби на його плач в під’їзді не відреагувала мешканка будинку. Ніхто не говорить про те, що дітям не потрібна сім’я, але, якщо вже так склалося, що мама не може виховувати свою дитину, то краще попередити випадки, коли малюків залишають у небезпечних для життя місцях. Альтернатива їм – як раз «Вікно життя». Навіть якщо туди принесуть одну дитину, ми врятуємо найцінніше – людське життя. Це – цивілізований підхід до вирішення проблеми».

Для облаштування бебі-боксу в пологовому будинку планують відремонтувати кімнату на першому поверсі акушерського корпусу (поруч з ґаночком для виписки), утепливши і оснастивши її всім необхідним для прийому підкидька.

“Жінка зможе в будь-який час підійти до віконця і залишити там дитину, – продовжує головний лікар. – Коли вікно відкривається – буде спрацьовувати звукова сигналізація, і медперсонал відразу ж почує, що в бокс поклали малюка. Отримавши такий сигнал, вони запросять чергового педіатра, який оцінить стан здоров’я дитини. У першу добу представник поліції і співробітники служби у справах дітей оформлять акт про те, що держава бере на себе відповідальність за малюка. Потім його передадуть до Будинку дитини”.

До речі, анонімне залишення малюка прирівнюється до факту відмови матері від дитини у стаціонарі і не передбачає кримінальної відповідальності. Важливим є те, що протягом двох місяців мати, усвідомивши свій вчинок, може повернутися за своєю дитиною.

Створення «Вікна життя» планується в рамках капітального ремонту першого поверху пологового будинку, де буде відкрито нове післяпологове відділення (з сестринським постом і відповідним штатом). Цього поверху не торкнулися останні грандіозні ремонтні перетворення, виконані кілька років тому за кошти міськбюджету. І ось тепер за справу вирішили взятися грунтовно, щоб весь акушерський корпус був як нова копійка. За попередніми підрахунками, капремонт (разом з боксом) обійдеться у 200 тис. грн.

Валентин Рибянський вже звернувся до депутатської комісії.

«Відкриття в Сумах «Вікна життя»- ще один крок до того, щоб сформувати повагу до людського життя. Сподіваюся, депутати підтримають цю ідею », – підсумував він.

Джерело: shans.com.ua