Випив кави, згриз стакан: у Сумському НАУ винайшли еко-посуд та їстівні пакети

На факультеті харчових технологій Сумського національного аграрного університету створили пакети, котрі удобрюють грунт, та біостакани, які при певній модернізації можна вживати в їжу. Ці розробки вже  презентували на виставках у Києві та Швеції.

Проекту зі створення біопакетів близько двох місяців. Раніше науковці Сумського НАУ виготовляли стаканчики на білковій основі. Їх можна удосконалити, зробити м’якими (з додаванням смакових якостей) та використовувати як їстівну основу для десертів.

«Ідея створити біопакети з’явилася тоді, коли ми робили нові харчові продукти, в складі яких містяться полісахариди. Ми капнули трішки розчину на скло, він висох, і утворилася  плівка. Коли її перевірили на міцність, то вона виявилася досить еластичною. Вирішили, що з цього може таки щось вийти»,повідомив Дмитро Бідюк, доцент кафедри технології харчування СНАУ.

Пакети створені для упаковки харчових продуктів. Та, якщо додати до їх складу, наприклад, сік, то їх можна буде їсти. Також доцент наголошує, що пакети є компостними (як добриво для грунту) та розкладаються у природі  менше місяця. Їх можна використовувати і в харчуванні худоби.

Наразі досліджують зберігання батончика в такій упаковці.

Галіна Корявко