Вітаємо з Днем святого Валентина!

Щиро сподіваємося, що, відклавши всі свої нескінченні, вкрай важливі та нагальні справи (підождуть! – як-ніяк сьогодні свято, та ще й яке!), ви зайняті тим, що вітаєте кохану людину з Днем святого Валентина 😉 Як ви це зробите –  надішлете листівку-сердечко, особисто вручите якийсь дарунок чи нарешті освідчитесь у коханні, – зрештою, не так уже й важливо. Найголовніше – виказати увагу, тим самим підкреслюючи значущість та цінність ваших стосунків (хоча, звісно, для того, щоб вони були міцними, робити це потрібно не тільки 14 лютого, а й в інші дні, але ж саме сьогодні – треба особливо постаратися!) Цікаво, а як це роблять в інших країнах світу?

День святого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, в Україні – з початку 90-х років минулого століття. Але чому все-таки це свято закоханих? Існує чимало легенд.

Англійці, наприклад, вважають, що з 14 лютого природа робить поворот до весни, і у птахів починається сезон шлюбних ігор, навіть стара англійська приказка говорить: «В день святого Валентина всі птахи в повітрі з’єднуються парами».

Але найпоширенішою є легенда про давньоримського священика Валентина, який попри заборону імператора тайно вінчав закоханих легіонерів і їх коханих, за що й був страчений.

Дата страти збіглася з римським торжеством на честь Юнони, богині любові. З тих пір люди щороку 14 лютого згадували Валентина і влаштовували свято всіх закоханих.

В Україні традиція дарувати цього дня подарунки та надсилати листівки-валентинки міцнішає з кожним роком. А як же святкують в інших країнах?

В Японії найпоширенішим подарунком є шоколад. А ще там у цей день зазвичай проводять конкурс на найгучніше любовне послання. Юнаки та дівчата піднімаються на сцену і по черзі кричать щосили – усе, що хочуть, – своєму коханому. Переможець отримує приз.

В Америці у ці дні продаються  мільйони троянд, переважно червоних, а на цукерки витрачають таку суму доларів, що навіть вимовити страшно!

Італійці теж вважають своїм обов’язком 14 лютого дарувати коханим солодощі. Цей день так і називається в Італії – солодкий.

Пристрасні французи у День святого Валентина традиційно дарують коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

У Великобританії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. Також англійці посилають любовні послання і своїм тваринам, особливо собакам і коням.

У Фінляндії та Естонії цей день називається Днем друзів. Крім того, що свято відзначають закохані, просто друзі (незалежно від статі) дарують один одному вітальні листівки. У магазинах напередодні цього свята продаються різноманітні дрібнички, подаруночки у вигляді сердечок.

Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня святого Валентина. У першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято офіційно заборонене, причому, під страхом великих штрафів.

Та, дякуючи Господу, ми з вами не в Саудівській Аравії, тож будемо 14 лютого святкувати, дарувати й отримувати подарунки, привітання, поцілунки, сюрпризи та листівки-валентинки.

Редакція СТС щиро вітає всіх, хто нас дивиться і читає, зі святом і не стомлюється нагадувати: говоріть коханим про свої почуття, демонструйте їх всіма доступними вам засобами, любіть один одного – і будьте щасливі! Бажаємо, щоб ніжність і добро, які ви даруєте своїм половинкам, завжди поверталися до вас, і слова «я люблю тебе» ви чули не тільки у День святого Валентина!

Олена Мовчан