Володимир Гройсман вважає недоцільним е-декларування для громадських активістів

Норма про заповнення електронної декларації вводилася і є доцільною стосовно чиновників високого рангу і керівників великих державних компаній, які мають доступ до державного ресурсу. Натомість введення е-декларування для громадських активістів було помилковим. Про це в ефірі «112.ua» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Введення е-декларацій передбачало, що ті люди, які уповноважені державою на управління бюджетними коштами та державними процесами, мають бути відкритими та прозорими. І тому для чиновників це є зрозумілим. Для тих, хто очолює державні підприємства це також зрозуміло. А громадські активісти для того і є, аби відслідкувати публічність роботи влади. Вони не мають ніякого відношення до державних ресурсів, — сказав Глава Уряду. — Важливо відмінити декларування для учасників наглядових рад держкомпаній, які є громадянами інших країн. В своїх країнах вони заповнюють свої декларації. Інша справа, що ці документи можуть бути публічними для нас і ми могли їх бачити».

Глава Уряду закликав депутатський корпус об’єднатися навколо рішення про удосконалення законодавчих норм. «Цей процес у парламенті супроводжує особисто глава ВРУ Андрій Парубій, і я бачу сьогодні від фракцій готовність об’єднуватися», — сказав Володимир Гройсман.

При цьому він підкреслив, що питання зловживання статусом громадського діяча – це здебільшого моральна категорія, яку важко «законодавчо виписати чи встановити». «Це все природний процес. Рано чи пізно, у суспільстві виникатимуть вимоги до людей, які називають себе громадськими активістами. Громадський сектор має бути саморегульованим», — зазначив Прем’єр-міністр.

Поділитися в соціальних мережах: