Всі довідки про зарплату, видані після 1 липня 2000 року, в розрахунок пенсії не беруться — експерт

Якщо до 2004 року людина вчилася, то навчання  у виші, ПТУ або педучилищі враховується при нарахуванні пенсії та вважається страховим стажем.

Про це  повідомив пенсійно-актуарний консультант Олександр Ткач.

За словами експерта, наразі при призначенні пенсій все, що за законодавством діяло раніше, враховується і зараз. Умовно кажучи, якщо до 2004 року людина вчилася, то навчання і у виші, і в ПТУ, навіть якщо вона у 14 років вступила до педучилища, — це враховується при нарахуванні пенсії та вважається страховим стажем.

«З 2004 року до страхового стажу належить той період, коли ви виплачували пенсійні внески. Вже не беруться в розрахунок довідки, які ви можете принести. Ви можете принести купу довідок про вашу зарплату, але все довідки, видані після 1 липня 2000 року, в розрахунок не беруться. До 1 липня 2000 року всі в розрахунок береться, а з 1 липня 2000 року створено система персоніфікованого обліку в Пенсійному фонді України. Ніякі довідки після цієї дати Пенсійний фонд розглядати вже не буде, там уже беруться тільки дані персонального обліку. До цієї дати людина може знайти довідку, умовно кажучи, купити довідку, все, що завгодно», — пояснив Олександр Ткач.

За словами консультанта, тепер поступово все зводиться до того, що покоління людей змінюються, і у 2035 році той, хто буде виходити на пенсію, ніяких довідок  уже не принесе, тому що вся його трудова історія в Пенсійному фонді буде відома.

«Якщо там є якісь періоди, в які людина або його роботодавець не платив пенсійні внески, то ці періоди викреслюються, тобто, до страхового стажу вони не йдуть», — підсумував експерт.

Джерело: golos.ua

Поділитися в соціальних мережах: