Встановлювати лічильники населенню повинен облгаз

Установка індивідуальних приладів обліку природного газу для населення повинна здійснюватися за рахунок операторів газорозподільних мереж (ГРМ), в чиї тарифи на оплату спожитого газу вже закладені відповідні витрати.

До такого висновку прийшла Велика палата Верховного суду за результатами розгляду позову, поданого низкою фізичних осіб проти ПАТ «Криворіжгаз», повідомила прес-служба суду.

У квітні 2017 року позивачі звернулися до суду з вимогою визнати за ними право на встановлення лічильників газу за рахунок оператора ГРС, а також визнати, що ПАТ «Криворіжгаз» зобов’язане за свій рахунок у термін до 1 січня 2018 року провести установку в їх квартирах лічильників газу.

Крім того, позовна заява містила вимогу визнати такою, що суперечить законодавству, пропозицію облгазу щодо врегулювання відносин по встановленню загального вузла обліку, зняття показань з нього шляхом підписання відповідного договору.

«Відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, порушує їх права як споживачів… Саме на суб’єкт господарювання – газорозподільну організацію покладено обов’язок встановлення лічильників газу для населення, і тільки він повинен вживати заходів щодо притягнення інших джерел фінансування цих робіт, покладання такого обов’язку на споживачів є неправомірним», – зазначено у повідомленні прес-служби.

Джерело: oilreview.kiev.ua

Поділитися в соціальних мережах: