Вступна кампанія: від пробного ЗНО до вступу (ІНСТРУКЦІЯ)

Весна – це період змін, оновлення і… нав’язливих думок про ЗНО. Щоб запобігти твоєму Valse Mélancolique (однойменна новела Ольги Кобилянської – прим. ред.), ми зібрали найважливіше, що потрібно знати про зовнішнє незалежне оцінювання та вступ у 2019 році.

Предмети ЗНО. Всього 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із 4 навчальних предметів.

Графік проведення ЗНО 2019:

Математика 21 травня
Українська мова та література 23 травня
Іспанська, німецька, французька мови 27 травня
Англійська мова 28 травня
Фізика 30 травня
Історія України 4 червня
Біологія 6 червня
Географія 11 червня
Хімія 13 червня

Особливості ЗНО з англійської мови. Тим, хто вибере для проходження державної підсумкової атестації англійську мову, результат ЗНО буде зарахований як результат ДПА (за шкалою 1-12 балів) залежно від рівня, на якому мова вивчалась:

  • для тих, хто вивчав мову на поглибленому рівні, оцінкою за ДПА буде результат з усіх завдань;
  • для тих, хто вивчав мову на базовому рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1-32, 39-43, 49-53, 59.

Рівень, на якому школярі вивчають мову, узгоджує дирекція школи і вчитель. Це не вирішується в індивідуальному порядку.

ЗНО та ДПА. Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати ДПА (за шкалою від 1 до 12 балів):

  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
  • один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова) на вибір учасника.

Студенти закладів професійної та вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть ДПА у формі ЗНО з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір студента.

Запрошення-перепустки. До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де будуть зазначені час і місце проведення тестувань.

Реєстрація триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року. Змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

Потрібно:

  • на веб-сайті УЦОЯО скористатися сервісом «Зареєструватися»;
  • створити реєстраційну картку, підготувати дві фотокартки розміром 3х4, зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям і по батькові); зверни увагу: в паспортах нового зразка, тобто на ID-картках, немає серії документа, тому під час заповнення реєстраційної форми поле «Серія» залишай порожнім;
  • сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому ти навчаєшся.

Випускники минулих років зможуть зареєструватися самостійно й надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надісланий в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік». Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО, надсилаються на адресу закладу освіти, іншим особам – на адресу, вказану в реєстраційній картці.

На сайті Українського центру для кожного учасника ЗНО буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката й PIN-кодом, вказаним у ньому.

Зміни до реєстрації

У разі потреби ти можеш внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію. Перереєстрація триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року після отримання тобою Сертифіката.

Перевірка реєстрації на ЗНО. Обробка реєстраційних документів може тривати до 10 робочих днів від моменту їх надходження. Стан опрацювання можна перевірити на сайті (для цього треба ввести номер реєстраційної картки).

Математика, українська мова і література, фізика до 14 червня
Іноземні мови, біологія до 20 червня
Історія України, географія, хімія до 25 червня

ЗНО для абітурієнтів з інклюзією. У 2019 році особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України та біології (сертифікаційні роботи будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля).

Пробне ЗНО:

  • українська мова і література – 16 березня;
  • історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови – 23 березня.

У день проходження пробного ЗНО допуск учасників до пункту пробного тестування здійснюватиметься (з 10:15 до 10:50) за наявності таких документів:

  • паспорта (свідоцтва про народження) або іншого документа, що посвідчує особу;
  • запрошення для участі в пробному ЗНО.

Результати пробного ЗНО. Учасник повинен ввести свої відповіді на спеціальному сервісі «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» (розміщуватиметься в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО»).

Правильні відповіді до завдань пробного ЗНО будуть оприлюднені в особистих кабінетах учасників у такий термін: з української мови і літератури – 19 березня, з інших предметів – 26 березня.

Важливі посилання:

  • інформаційна сторінка учасника;
  • для учасників зовнішнього незалежного оцінювання розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», який дає змогу отримати на власний мобільний пристрій розклад обраних тестувань, адреси пунктів проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування;
  • процедура визначення результатів.

Вступна кампанія. Цього року на вступників чекають зміни у творчих конкурсах, прохідних балах та пільгах.

Сертифікати ЗНО. У 2019 році зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Для іноземної мови вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018 та 2019 років на власний розсуд.

Творчі конкурси:

  • І сесія: з 1 до 10 липня (до початку прийому заяв);
  • ІІ сесія: з 11 до 22 липня (лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті).

Кількість заяв. На бюджет можна подати максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

Пріоритетність. На кожній із 7 заяв потрібно зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, за якою абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Першочергове зарахування. Цього року воно дійсне для вступників у медичні й педагогічні виші, які готові після навчання працювати в сільській місцевості (не менше як 3 роки).

Коефіцієнти. Незмінні: першочерговий, сільський, галузевий.

Мінімальна кількість балів. Поріг 130 балів встановлено для спеціальностей з особливо високим рівнем суспільної відповідальності («Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармація, промислова фармація»). Не менш як 150балів з другого й третього конкурсних предметів повинен мати вступник на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

Пільги. Розширення пільг для учасників бойових дій. Вони будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.

Терміни. Вступна кампанія буде проведена в компактніші терміни, а електронний кабінет можна буде створити до кінця літа, щоб його могли використовувати вступники на заочну форму:

  • 1 липня – реєстрація електронних кабінетів і завантаження туди документів;
  • 10 липня – прийом заяв і документів;
  • 22 липня – закінчення подання заяв.

Розрахунок середнього бала атестата. Випускникам шкіл, які вступатимуть до закладів вищої освіти, потрібно самостійно розрахувати середній бал атестата. Бал розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не входять. Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності.

Визначення конкурсного бала при вступі. Конкурсний бал = (бали кожного сертифіката ЗНО + середній бал атестата + бал за конкурс творчих або фізичних здібностей) × вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Наприклад, тест 1 (0,3) + тест 2 (0,4) + тест 3 (0,2) + атестат (0,05) + бали за особливі успіхи (МАН, курси тощо) (0,05) = 1.

Заявки на вступ. Усі вступники на бакалаврат подаватимуть заяви тільки в електронній формі. Винятки передбачені лише для незначної кількості вступників, наприклад, пільговиків або іноземних студентів.

Слідкуй за дедлайнами, не забувай проходити тести і пам’ятай, що ЗНО – це не вирок, а черговий етап, що передуватиме твоєму успішному майбутньому. Щасти!

Джерело: argumentua.com