Викинули котів у колодязь: студенткам сумського училища загрожує кримінальна відповідальність

У соцмережах активно обговорюють вчинок студенток сумського училища, які викинули у колодязь двох котів й відзняли це на відео. Містяни обурені поведікою дівчат, хочуть, щоб їх покарали згідно з вимогами Кримінального кодексу України.

Дівчата навчаються на першому курсі Сумського вищого професійного училища будівництва і дизайну, їм по 15 років. Туди сьогодні збираються піти сумчани, аби поговорити з керівництвом закладу і студентками. Хоча після таких “розваг” вони навряд чи прийдуть на пари.

У мережі “блукають” й номери та посилання на соцмережі дівчат, та дзвонити немає куди: телефони вимкнені. Також видалені сторінки в Інстаграм.

За фактом  жорстокого поводження з тваринами поліція та прокуратура області відкрили кримінальні провадження  за ч. 3 ст. 299 (жорстоке знущання над тваринами) Кримінального кодексу України. Дівчатам загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років.

Одна з дівчат вже зізналася у скоєному, проте не може пояснити чому це зробила. Вона розповіла поліцейським, що це сталося ще 11 жовтня в одному з сіл Сумського району, де дівчата гостювали у рідних (там і взяли котів).

Сьогодні її подруга також дає свідчення. Встановлена і особа, яка знімала ці події на  відео.

Довідково. Стаття 229 (жорстоке поводження з тваринами):

  1. Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
  2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, – караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
  3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

 

Поділитися в соціальних мережах: