Як дефіцит вітаміну D впливає на психіку?

Недостатня кількість «сонячного» вітаміну пов’язана з порушеннями психоемоційного стану. Вчені визначили процеси, які відбуваються в мозку, коли вітаміну D недостатньо, пише Нightech+.

Дослідники з Квінслендського університету (США) змогли довести і пояснити, чому вітамін D життєво необхідний для здоров’я, і чому його нестача провокує розвиток депресії і шизофренії.

Вітамін D впливає на структуру і функції мозку. Останні дослідження показали, що рівень вітаміну в організмі змінює будову перінейрональних мереж.

“Ці мережі можна порівняти з лісом – вони утворюють таку собі “сітку” навколо певних нейронів і стабілізують взаємодію між ними, пояснюють вчені”.

Експерементуючи, команда виключила вітамін D з раціону здорових мишей і через 20 тижнів виявила у них значне зниження когнітивних функцій. Миші гірше вчилися і запам’ятовували інформацію, якщо  порівнювати з контрольною групою.

Одночасно виявили помітне скорочення перінейрональних мереж в гіпокампі – області мозку, яка бере участь у формуванні пам’яті. Також зафіксували різке зниження кількості і сили зв’язків між нейронами в цій частині мозку.

Вчені припустили, що на тлі падіння рівня вітаміну в організмі, певні ферменти стають неконтрольованими і починають руйнувати перінейрональние мережі, як це показано на зображенні.

 

“Автори вважають, що порушення роботи цієї області мозку може бути важливою визначальною ознакою шизофренії”.

Гіпокамп найбільш страждає від дефіциту вітаміну D, оскільки він активніший ніж інші області мозку, наголошують вчені.

З іншого боку, перінейрональні мережі динамічні і, ймовірно, можуть бути відновлені. Тож подальші дослідження науковці спрямовуватимуть на пошук таких коригувальних методів лікування.

Тривале дослідження впливу вітаміну D на організм підтверджує його важливі властивості для пацієнтів хворих на рак.