Як допомогти лелекам в цю аномальну весну?

Через аномальні березневі холоди може загинути половина лелек, які повернулися в Україну з зимівлі. Цими тривожними прогнозами переповнений Facebook. Головна причина небезпеки для птахів не тільки в холоді, а й в тому, що річки та озера, в яких вони добували їжу, досі вкриті кригою.

“Як допомогти лелекам? Перш за все, не поспішайте їх ловити й тягнути додому, – радить  орнітолог, кандидат біологічних наук  Віталій Грищенко. – У такому випадку до всіх негараздів додається ще й стрес. Ці птахи цілком здатні пережити кілька днів морозів (зима, зрештою, повернулася не на місяць), аби була їжа. Забирати лелек варто лише в тому разі, якщо їм зовсім непереливки – птахи не можуть злетіти, зовсім ослабли і т.п.”

Якщо ж вони почувають себе більш-менш нормально, краще їх не чіпати, а обмежитися підгодівлею. Піймати здорового птаха нелегко, а от коли його ганятимуть туди-сюди, здоров’я в нього не добавиться… Зараз мережею гуляє чимало рекомендацій, як організувати підгодівлю. Хочу звернути лише увагу, що лелеки ковтають їжу цілком. То ж якщо ви викладаєте їм рибу, вона повинна бути дрібною, велику слід порізати чи порубати. Кілограмового карася (тим більше замерзлого) лелека просто не здолає. Найлегше організувати ефективну підгодівлю свіжою чи мороженою (несолоною!) рибою та м’ясними відходами (наприклад, курячими шийками – недорого і є практично скрізь).

Джерело: xpress.sumy.ua