Як не потонути у космічному смітті?

За твердженням вчених, кількість навколоземного сміття вже перевищила 8 тис. тонн, з яких приблизно 20 000 великих фрагментів і принаймні 750 тис. маленьких — це частини супутників і ракет. А чимала кількість наддрібних фрагментів є відходами від роботи ракетних двигунів і відлущеною фарбою з бортів.

Саме цей пил завдає реальних збитків, залишаючи діри в корпусах і сонячних батареях. Подібне може викликати неконтрольовану ланцюгову реакцію руйнування космічних апаратів на орбіті і називається синдромом Кесслера.
Для очищення навколоземного простору потрібні величезні зусилля і велика кількість ракет-чистильників. Навколо самої Землі може сформуватися кільце зі сміття по типу Сатурна. Під великим питанням буде й дослідження космосу.

До цього компанія Ілона Маска, американського винахідника і мільярдера, запустила в космос супутник, який буде полювати за космічним сміттям.

Експериментальний космічний сміттяр RemoveDebris за допомогою гарпуна і мережі буде ловити відпрацювали своє космічні апарати та їх фрагменти.
Апарат SpaceX, зібравши залишки ракет, доставить їх на Землю для переробки.

Джерело: newsyou.info

Поділитися в соціальних мережах: