Як підвищити настрій першокласника: 6 способів

Адаптація дитини в школі не завжди триває спокійно – перші місяці в школі можуть стати доволі стресовими. Аби зменшити напругу, даруйте гарний настрій першокласникам. «Всеосвіта» підготувала поради для батьків, як зробити будні дитини кольоровішими.

Яскравий розпорядок дня

Складіть розпорядок дня разом з дитиною. Так ви зможете контролювати його коректність, а дитина відчує себе дорослішою – сама керуватиме своїм часом.

Аби першокласникові було цікавіше, хай дитина обере своїх улюблених персонажів на кожен проміжок дня в розпорядку.

Або ж ви можете безкоштовно завантажити плакат з яскравим та ілюстрованим розпорядком дня.

 Мелодія будильника й сніданок – нестандартні

Нехай дитина сама встановить собі мелодію на будильник. Дозвольте змінювати її щоразу, як дитина захоче. Це необхідно, аби знайти саме ті звуки, що будуть комфортні учневі.

Приділіть увагу й сніданку вашого малюка. Наприклад, виділіть собі трохи більше часу на це, але зробіть бутерброди, вафлі чи яєшню – фігурними.

Колір канцтоварів має значення

Можна разом з дитиною придумати систему кольорів-позначок для наліпок, стікерів, закладок: червоний – те, що треба запам’ятати, зелене – те, що цікаво самій дитині, блакитний – те, що вона не зрозуміла.

Зацікавити учня можна ще й декоративним скотчем. Вибір клейкої стрічки сьогодні величезний – кольорові, блискучі, з різними тваринами, птахами чи персонажами – аж очі розбігаються. Хай дитина обере сама декілька штук та використовує їх для декору залежно від настрою.

Незвичні форми для розвитку творчості

В нашому дитинстві майже все приладдя було стандартної форми. Зараз можна з дитиною разом вибирати ластики у формі м’яча, лисиці, замку – що душа забажає. Те саме можна провернути й з пеналами чи органайзерами. Або навіть ви можете пошити пенал з дитиною разом. Маленький учень може більше цінувати власну саморобку.

Проте варто пам’ятати, що у будь-яких речей є своє призначення. Ластик має добре витирати олівець, а органайзер – бути міцним та функціональним.

Нагороди на огляд!

Роздрукуйте всі дипломи та нагородні документи дитини, починаючи з дитсадочка, і зробіть своєрідну дошку успіхів дитини. Ба більше, запропонуйте вашому учневі пофантазувати над майбутніми успіхами та додайте записи про ці плани на дошку. Тоді дитина бачитиме, чого їй прагнути, а також зрозумітиме, що таке відповідальність за свої слова (якщо тривали час не рухатиметься вбік втілення записаних планів).

Додайте барв для перерв

Придбайте красивий ланч-бокс для обідів чи перекусів у школі. Тільки пам’ятайте, що він має бути з пластику BPA-free. Намагайтеся щодня наповнювати його продуктами багатьох різних кольорів. Чим більше кольорів за перекусом, тим більше позитивних емоцій після.

Придбайте обкладинки-розмальовки. Це допоможе дитині прикрасити свої зошити та книжки й зробить їх індивідуальними та особливими.

Також можете давати своїй дитині в школу звичайні розмальовки. Це допоможе відволіктися від навчання на перервах. А також швидше завести друзів, бо розфарбовувати щось цікавіше разом. Тільки не забудьте наголосити, що такі розваги – тільки для перерви.

Цікаві та оригінальні розмальовки ви можете безкоштовно завантажити на нашому сайті.