Як працюватимуть заклади освіти з 1 вересня

Маски на заняттях, контроль за станом здоров`я та температурний скринінг персоналу. Які ще нововведення чекають освітян з нового навчального року?

Вчора, 30 липня, заступник Міністра освіти і науки Віктор Ляшко затвердив рекомендації щодо організації освітнього процесу. Тимчасові правила розробили для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

На період карантину заклади повинні забезпечити:

  • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,
  • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,
  • підготовлені санітарні  кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,
  • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю,
  • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,
  • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,
  • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,
  • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Пересуватися освітянським закладом потрібно в масці, а ось сидіти в ній під час занять – необовязково. Температурний скринінг будуть проводити лише персоналу, натомість в учнів та студентів щодня цікавитимуться станом здоровя. Тих, у кого виявлять симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть у медичний пункт закладу.

Фахівці не радять харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом можна сидіти не більш ніж 4-ьом особам.

МОЗ також рекомендує навчальним закладам адаптувати освітній процес: проводити заняття на відкритому повітрі, визначити різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів в закритих приміщеннях. Це допоможе уникати скупчень учнів/студентів та зменшить ризики захворювання.

Раніше, 22 липня Кабінет Міністрів продовжив  загальнонаціональний карантин до 31 серпня 2020 року. Вже завтра, 1 серпня, регіони України поділять за одним з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.

Поділитися в соціальних мережах: