Як правильно спілкуватися з маленьким агресором

У певний момент дорослішання малюка практично всі батьки стикаються з дитячою агресією. Такими емоціями дитина показує свою незгоду, І ЦЕ НОРМАЛЬНА РЕАКЦІЯ, запевняють психологи. Але як правильно реагувати батькам на агресію крихітки?

Ми переконані, що батькам в нагоді стануть поради психолога Євгена Ідзіковського.

Отже, дитяча агресія ділиться на три види: фізична, вербальна і маніпуляція дорослою людиною. Основне завдання батьків — допомогти малюкові зрозуміти свої почуття, адже дуже часто діти самі не розуміють, чому так реагують. Тобто, обов’язково потрібно промовляти проблему, пояснювати дитині, чому вона злиться, чим це викликано. Наприклад, «ти злишся не тому, що мама погана, а тому що мама не дає тобі цукерку».

Однак дуже часто самі батьки неправильно реагують на дитячу агресію, тим самим виховуючи у дитини неправильну модель поведінки у майбутньому. Найпоширенішими неправильними реакціями дорослих психолог називає такі: агресія у відповідь, ігнорування дитини і коли батьки піддаються на маніпуляції і поступаються дитині.

Як реагувати правильно:

Якщо дитина б’ється, дуже важливо її зупинити. Наприклад, притиснути  до себе і дочекатися, поки вона заспокоїться. Суть цього методу — показати, що дорослий сильніше, проте він не застосовує свою силу, у відповідь б’ючи малюка. Також можна дозволити маляті випустити злість на неживий предмет — наприклад, дати подушку, нехай поб’є її.

Якщо дитина лається на батьків, важливо зупинити її, відразу ж застосувавши покарання, яке ви використовуєте в інших ситуаціях. Це не повинно бути фізичне покарання, але важливо, щоб дитина зрозуміла, що така поведінка в сім’ї не прийнятна. Крім того, коли малюк заспокоїться, важливо пояснити йому, що він зробив не так, і як слід проявляти свої емоції.

Якщо дитина використовує маніпуляцію, плаче і відмовляється робити щось, поки не доб’ється свого, тут важливо не поступитися, але при цьому і не карати, оскільки покарання може тільки погіршити ситуацію. Розмовляйте з крихіткою спокійно, але при цьому дайте зрозуміти, що ви налаштовані рішуче, і буде так, як сказали ви.

Джерело: healthystyle.info

Поділитися в соціальних мережах: