Як вирішиться ситуація з лічильниками газу

Картинки по запросу газовы лічильники суми

 

2017 рік закінчився для сумчан перекритями доріг, скандалами та акціями протесту . Все це —  через інвестпрограму по встановленню лічильників обліку газопостачання. Наразі ситуація поки що стихла.

Нагадаємо, газовики виконували Закон України та постанови НКРЕКП. Сумчани ж були проти і почали масово перекривати дороги. Для вирішення цього питання збирали позачергові сесії та розробляли проекти рішень. Після оприлюднення одного із таких проектів 20 грудня, сумчани заспокоїлись. У ньому йшла мова про встановлення індивідуальних лічильників обліку газу на умовах співфінансування, де 60%  коштів планували виділяти із міського бюджету. Проте цей проект рішення на сесії  навіть не розглядали, пояснюючи це тим,  що у Верховній раді України депутати ухвалили новий законопроект.  325 народних обранців проголосували «за» заборону встановлювати загальнобудинкові лічильники, якщо власники будинків проти. Терміни оснащення квартир індивідуальними приладами обліку газу подовжили на два роки до 1 січня 2021.

Проте на сьогодні питання щодо забезпечення приладами обліку газу все одно залишається відкритим, адже рішення депутати ВРУ прийняли ще 21 грудня, а ось Президент України його досі не підписав, тож чинності закон ще не набув. Ми запитали у міської влади чого варто очікувати сумчанам.

 «Рішення національної комісії, вони будуть принімать решение, подовжувати їм цю програму, не подовжувати, ілі відмінити і так же і комісія чекає рішення президента. – якщо вона все ж його не підпише – Якщо не підпише, потім уже, ну уже буде у нас офіційна інформація, ми будемо думати принімать програму, ту шо ми не приняли на сесії», —  Олександр ЖурбаЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ЖКГ

Тож місцева влада знову змінює свою думку про доцільність прийняття Рішення СМР стосовно співфінансування. Чим закінчиться газова ситуація для сумчан наразі невідомо.

Поділитися в соціальних мережах: