Як врятувати людину, що провалилася під лід?

Щоб застерегти громадян про підступність криги та попередити випадки загибелі та травмування людей на водних об’єктах взимку, працівники підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять масово-роз’яснювальну роботу на території області.

Так, 11 січня рятувальники відвідали найбільші водойми у м. Тростянець – озера в урочищі Нескучне, де найчастіше перебувають любителі зимової риболовлі. Громадян ознайомили із ситуацією, яка склалась в державі та в області із загибеллю людей на водних об’єктах.

Рибалкам наголосили, що вкрай небезпечно виходити на кригу під час нестійких погодних умов та відлиг. Також у різних місцях водойм товщина льоду може бути різною. Особливо слід стерегтися місць, вкритих товстим прошарком снігу, де крига значно тонша. А під час підлідної риболовлі треба дотримуватись основних вимог безпеки, не пробивати поблизу багато лунок та не скупчуватись в одному місці групою осіб.

Фахівці Служби порятунку дізнались у присутніх, які засоби порятунку вони мають при собі, щоб допомогти собі та іншим у випадку виникнення екстремальної ситуації. Після цього рибалок ознайомили з прийомами, за допомогою яких можна врятувати людину, яка провалилася на кризі. Рятувальники наголосили, що до ополонки не можна підходити, а треба лише підповзати, і в жодному разі не можна простягати постраждалому руку, оскільки у стані афекту він може потягти у воду свого рятівника. Для порятунку слід скористатися будь-якими підручними засобами — довгою гілкою, ременем, верхнім одягом тощо.

Для закріплення отриманої інформації громадянам роздали тематичні пам’ятки. Рятувальники сподіваються, що люди зроблять висновки з проведених бесід та проявлятимуть більшу відповідальність у дотриманні вимог безпеки під час перебування на водоймах взимку.

Поділитися в соціальних мережах: