Як врятувати шосткинську “Зірку”

Сьогодні у Шостці народний депутат Ігор Молоток зустрівся з колективом заводу «Зірка», який звернувся до нього за допомогою.

“Розмова була відвертою, напруженою, але разом з тим конструктивною. Намітили спільні кроки щодо виходу з патової ситуації, яка склалась на підприємстві. Більшість з них знаходиться у юридичній площині. Готуємо низку судових позовів, звернень до органів державної влади. Наполягатимемо на списанні боргів підприємству, адже без цього говорити про його подальше існування не бачу сенсу”, – говорить нардеп.

«Зірка» заборгувала Пенсійному фонду майже 98 млн. грн., через що власне і були заарештовані всі рахунки, через борги за енергоносії відключили світло і воду. Якщо держава зніме цей тягар, можна буде говорити і про відновлення виробництва, і про заробітну плату.

“Але й тут на чудо сподіватися не варто. Багато років бився над тим, щоби зберегти «Зірку», але в такому вигляді, як колись, завод існувати вже точно не буде. Ринок невблаганний. Сербський порох набагато дешевший за наш. Україні потрібно близько 400 т пороху в рік, тоді як «Зірка» за місяць може виробити річну норму споживання. І це тільки поверхня айсбергу”, – зазначає Ігор Молоток.

Як вихід з цієї ситуації нардеп пропонує організувати малотоннажне виробництво піроксилінового пороху. З начальниками цехів вже обговорили ряд технічних моментів, зокрема і щодо забезпечення належного зберігання продукції підприємства. Депутат запевняє, що відстоюватиме позицію колектива  в Укроборонпромі.

Поділитися в соціальних мережах: