Яке житло купують сумчани?

Покупці квартир в Сумах віддають перевагу житлу у спальних мікрорайонах і не поспішають купувати великі дорогі квартири вартістю понад 100-150 тисяч доларів.

Про це розповіла Олена Шульга, член Ліги експертів України, член Асоціації фахівців з нерухомості України.

За її словами, головною тенденцією минулого року виявилося зниження купівельної активності в Сумах. При цьому помітно розтягнувся період очікування — люди чекають кращих і більш дешевих пропозицій. Якщо раніше на угоду йшло близько місяця, то зараз вона займає набагато більше часу, і нерідко все одно відкладається.

Дуже багато квартир продається у п’ятиповерхівках, розташованих в центральній частині міста. Якщо люди отримують таке житло у спадок, вони не переїжджають в центр, як це було років десять тому, а намагаються його продати або здати. Найпопулярніші райони зараз — вулиці Прокоф’єва, Харківська, мікрорайон «Дев’ятка». Не останню роль відіграє відсутність в центрі парковок і великих супермаркетів.

А от знімати квартиру городяни вважають за краще все-таки у центрі: на околицях Сум живе близько 40% орендарів, у центрі — близько 60%.

Для життя купують головним чином новобудови. Олена Шульга припустила, що дуже скоро конкуренцію забудовникам складуть власники житла, які купили його років зо три тому в якості вкладення коштівЯке житло купують сумчани? і тепер намагаються продати.

Поділитися в соціальних мережах: