Якщо хочете більше знати про свою дитину, почніть з нею малювати

Звісно, що уважні та відповідальні батьки хочуть виростити свою дитину щасливою та впевненою людиною, дослухаються до думок, бажань і настрою маленької особистості. Але не завжди дитина може вербально висловити те, що її турбує. І тоді на допомогу батькам приходить малювання. Навіть те, що з тих чи інших причин дитина приховує, обов’язково проявиться у дитячому малюнку, стверджують психологи. Варто тільки уважно подитивитися та знати про деякі особливості.

Так, зокрема, психологи кажуть, що важливий не тільки розмір самого малюнка, а й розмір окремо взятих деталей.

Маленький малюнок з дрібними фігурами і предметами сигналізує про боязкість, невпевненість, тривогу маленького автора.
Розташування малюнка нижче середньої лінії аркуша сигналізує про занижену самооцінку, вище середньої лінії аркуша, навпаки, говорить про завищену.
Як правило, все, що є для малюка значущим, він зображує великим. А те, що не дуже важливо – маленьким. Малюючи своїх друзів, малюк намалює найвищим не найбільш дорослого, а того, хто користується у нього авторитетом. 
Крім того, потрібно звернути увагу і на упущені деталі, якщо пропущені ноги – це говорить про відсутність стабільності, руки – вказують на складнощі у взаємодії із зовнішнім світом. Сильно збільшений розмір вух сигналізує про те, що для дитини вкрай важлива думка інших, і вона демонструє, що готова до них «прислухатися». Якщо на малюнку сильно збільшений розмір голови, це означає, що розум дитини переважає над її почуттями.

Батькам варто замислитися, якщо на малюнку, що зображує сім’ю, відсутній хтось з її членів. Це говорить про те, що маля підсвідомо хоче виключити цю людину з кола свого спілкування.

Необхідно враховувати також кількість використаних для малюнка кольорів. Діти старше 3-4 років з нормальним рівнем емоційного розвитку використовують 5-6 кольорів.

Якщо ваша дитина малює тільки одним або двома олівцями, то це, можливо, вказує на її негативний емоційний стан у цей момент. Якщо в цьому випадку переважає синій, то дитину щось сильно турбує, червоний – дитина агресивна, чорний – дитина в депресії.

Якщо дитина воліє використовувати простий олівець, то часто це означає, що в її житті  бракує яскравих фарб і позитивних емоцій.

Звісно ж, всі рекомендації будуть доречними тільки в тому випадку, якщо ви надали у вільний доступ маленькому художнику багато різнокольорових олівців чи фарб.

Втім, психологи не втомлюються нагадувати, що кожен дитячий малюнок, як і його автор, унікальні й неповторні. «Причісувати» всіх дітей під одну гребінку не можна. Дорослі повинні розуміти, що немає на світі кольорів хороших і поганих. Це лише кольори. Значення має сукупність факторів. Щоб зрозуміти, чому малюк малює так чи інакше, важливо знати, в якому настрої він взяв до рук олівці, про що він думає в момент створення малюнка, як він почувається.

Наприкінці відзначимо, що у будь-якому випадку батькам не варто робити поспішних висновків, якщо якась деталь на дитячому малюнку викликає занепокоєння. Найкраше, звісно, – звернутися до дитячого психолога, щоб отримати фахову консультацію.