Якщо ви збираєтеся з дитиною за кордон

Наразі залишається актуальним питання виїзду дітей за кордон на відпочинок, оздоровлення тощо. Для того, щоб подорож дітей була комфортною і без зайвих клопотів, Сумський прикордонний загін в рамках проведення в Україні правопросвітницького проекту «Я маю право!», нагадує і наголошує про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на дітей та надає роз’яснення щодо порядку виїзду за кордон цієї категорії громадян.

Перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю,  якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, проїзний документ дитини, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу.

Слід звернути увагу на те, що у 2015 році Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів дітей, а також відмінила внесення дітей в закордонні паспорти батьків. Проте зазначені документи дійсні до закінчення терміну їх дії, а далі необхідно оформити паспорт громадянина для виїзду за кордон.

Порядок виїзду за кордон дітей визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (зі змінами).

Відповідно до зазначених Правил, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі. Виїжджати з України в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, можна за нотаріально посвідченою згодою обох батьків.

Окрім низки визначень, коли не потрібно надавати нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, на початку 2018 року був визначений новий пункт, що згода не потрібна при пред’явленні довідки, виданої органом державної виконавчої служби про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Окремо прописано виїзд з України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 16-річного віку.

З усіх питань, які стосуються перетинання державного кордону, громадяни можуть звернутися до управління Сумського прикордонного загону: тел./факс (0542) 671-370, тел. (0542) 671-382, е-mail: sumi_zagin@dpsu.gov.ua або безпосередньо до відділів прикордонної служби, які дислокуються у контрольованих прикордонних районах.

Поділитися в соціальних мережах: