«Європи» в Сумах поки що не передбачається

Як доповів вчора на апаратній нараді директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко, за дорученням керівництва міськради опрацьоване питання про встановлення в Сумах підземних контейнерів європейського зразка для ТПВ (на фото). За його словами, поки встановити такі контейнери в обласному центрі неможливо через брак коштів і культури поводження з відходами у сумчан.

«Один контейнер коштує 109 тис. грн., а його установка – близько 80 тис. грн. Крім того, для обслуговування таких контейнерів потрібен спеціальний автомобіль, який коштує 2-2,5 млн. грн. На сьогодні кілька підземних контейнерів закуплені «А-Муссоном» і знаходяться на базі підприємства, але вони не встановлюються через брак коштів, – розповів чиновник.

Крім того, самі підприємства-перевізники сміття – ТОВ «А-Мусон» і ТОВ «Сервісресурс» – прогнозують, що з обслуговуванням цих контейнерів можуть виникнути проблеми, оскільки, як показує практика, культура поводження з відходами у сумчан ще досить низька.

Нагадаємо, що вищезгадане доручення департамент отримав після того, як необхідну кількість голосів набрала е-петиція сумчанина Сергія Мельникова, який запропонував побудувати у місті замість звичайних майданчиків для побутових відходів підземні, «як у Європі».

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: