«Йолка» чи «Ялинка»: як ставляться до нової ялинки сумчани?

Новий рік не за горами. Про це сумчанам нагадали комунальники, які почали прикрашати майдан Незалежності до свят.

Першою встановили ялинку, її поява й викликала бурхливі обговорення серед мешканців міста. Цьогоріч вона вперше штучна, ціна її – півтора мільйони гривень.

Саме таку суму заплатили за ялинку з прикрасами, огорожу і ще 2 будиночки, які встановлять згодом. 18 метрів висоти у 9 ярусів, на вершині – зірка. Її почали прикрашати першими іграшками, всього їх буде – 179, кожна – світитиметься.

6

Ялинку «запалять», традиційно 19 грудня, сяятиме вона до 20 січня, протягом місяця і цілодобово. Один день роботи коштуватиме стільки ж, як нагріти 2 електрочайника води. Економія на ялинковому сяйві дасть можливість додати ілюмінації по місту.

Поки ж «красуня» понура і темна, штучні гілки нагадують військовий камуфляж, із двох відтінків зеленого.

7

Із її появою на площі, Фейсбук-спільнота обурилась негативними коментарями. Сумчани ж, що йдуть повз, з цікавістю розглядають новину, та до ялинки ставляться неоднозначно.

«Потрібна жива ялинка, до якої ми звикли, яка радує серце. А це шо?».

«Зате не на один рік. Можливо так і краще, але поки — незвично».

«Мені подобається».

«Мені не дуже, мені подобається, коли ялинка натуральна».

«Не вражає, чесно кажучи».

«Такий матеріал використовують для оббивки могил, щоб вони мали форму. Хочу задати питання до влади: кого вони поховали під цією ялинкою?».

8

Обирали ялинку усі разом, очікували саме таку красуню.

«Ми і планували придбання такої. Ми її узгоджували, це не тільки я вирішував – це всі дивилися. Ми саме очкували ялинку, яка буде схожа на ялинку, а не на ракету», — коментує міський голова Сум Олександр Лисенко.

10

При виборі керувалися збереженням природи, адже колишні головні ялинки міста були натуральними. Ставили одну велику, складаючи з маленьких. За словами директора КП «Спецкомбінат» Євгена Короткевича, раніши використовували 450 ялинок, які привозили із Шостки. 

У грошовому еквіваленті, це було більше 500 тисяч. Тож друга причина «за» таку ялинку стала економія бюджетних коштів. За словами мера, за три роки ялинка окупиться. Та поки ялинка окупиться – сплине і гарантійний термін, який становить 3 роки.

Далі, на обслуговування її готові взяти місцеві комунальники. Чи буде економія – покаже час. Виробник обіцяє ось такий «кінцевий результат».

6

Нагадаємо, схожа ялинка, від цього ж виробника прикрашала і головну площу країни у 2013-му новому році. На 2014й саме її заважали встановлювати студенти, що вийшли на «Євромайдан».

По всій Україні головні ялинки у містах-обласних центрах доволі різні. Найкрасивішою, минулого року визнали Харківську. У ТОП-10 ввійшла і Вінницька, Чернівецька і Дніпровська. У Франківську – світиться у 3D, а у Луцьку прикрашають ялинку, що росте. Яка доля чекає на сумську вічнозелену дивину та чи змінять свою думку про цю ялинку сумчани, побачимо за три тижні.

Поділитися в соціальних мережах: